Excel

Excel nie tylko do zastosowań firmowych – 5 przydatnych narzędzi w zastosowaniu prywatnym.

Jeśli sądzisz, że Excel nadaje się tylko do zastosowań biznesowych to muszę Cię zaskoczyć. Wraz z pogłębianiem swojej wiedzy na temat tego programu, w końcu znajdziesz jego zastosowanie również w życiu prywatnym. W jaki sposób? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Jeśli postawiłeś sobie za cel, aby stać się bardziej zorganizowaną osobą może okazać się, że w osiągnięciu tego celu niezwykle przydatny może być ten program

Microsoft Excel – nie tylko prosty arkusz

Większość użytkowników kojarzy Excela z arkuszami kalkulacyjnymi, z wierszami i kolumnami. Tak naprawdę jednak oferuje on znacznie więcej możliwości – między innymi dzięki wykorzystaniu VBA, czyli skryptowego języka programowania, który został zintegrowany z aplikacjami pakietu Microsoft Office, a to oznacza, że w Excelu uda ci się wygenerować obiekty jak przyciski, boksy tekstowe i wiele innych przydatnych elementów. Dzięki nim arkusz przestaje być jedynie zbiorem kolumn i wierszy, a zaczyna stanowić obszar roboczy, na którym możesz umieszczać interaktywne elementy i otrzymywać za ich pomocą niezwykle przydatne informacje. Poniżej zamieściłem garstkę przykładów do czego możesz wykorzystać program Excel w życiu prywatnym.

Excel – stwórz profesjonalny budżet domowy

Jeśli zależy ci na lepszym zarządzaniu domowym budżetem, a według mojej opinii każdy powinien wiedzieć na co wydaje swoje pieniądze koniecznie wykorzystaj Excela i stwórz budżet domowy, w którym będziesz zliczać wszystkie swoje wydatki oraz przychody. Odpowiednio sformatowany dokument dostarczy Ci cennych informacji o stanie twojego zadłużenia czy sposobie wydawania pieniędzy. Systematycznie aktualizowany będzie również stanowił informację o bilansie konta, dzięki czemu swoje saldo będziesz mógł sprawdzać nawet bez konieczności logowania się na stronę banku.

Kalkulator żywieniowy

Jeżeli dbasz o produkty które zjadasz fantastycznym rozwiązaniem może okazać się kalkulator żywieniowy. A może niedawno Twój lekarz zalecił Ci większe zwracanie uwagi na zawartość talerza? W każdej z tych sytuacji świetnym rozwiązaniem okaże się prowadzenie dziennika posiłków. Dzięki codziennemu wpisywaniu swojego jadłospisu (wliczając w to nie tylko dania główne, ale słodkości jedzone w drodze do pracy i chipsy pochłaniane przed telewizorem) łatwiej będzie ci kontrolować swój sposób odżywiania. Jeżeli nie chcesz tworzyć dokumentu na własną rękę, w sieci znajdziesz szereg gotowych wzorców, które możesz z powodzeniem wykorzystać na swój użytek.

Wykorzystaj Excel do zaplanowania swojej podróży

Przygotowania do wycieczki to zazwyczaj spory stres. Duża część zmartwień wynika zazwyczaj z obaw o finanse – często przecież zdarza się, że przed niedopatrzenie pewnych kwestii koszty podróży zaczynają wymykać się spod kontroli. Na szczęście w Internecie znajdziesz szereg dokumentów stworzonych z myślą o planowaniu wakacyjnych wyjazdów. Uwzględnią koszty przejazdów, zakwaterowania, jedzenia i wielu innych aspektów podróży.

Porównywarka kosztów transportu

Pozostając w kontekście transportu warto jest też policzyć za pomocą Excela jakim pojazdem opłaca nam się jeździć najtaniej. Myślę, że temat jest na czasie gdyż ceny benzyna mocno odbijają nam się po kieszeni. Przykład takiego porównaniu mógłby wyglądać jak ten poniżej:

Multimedialny kalendarz na siłownię

Jeżeli ćwiczysz na siłowni, lub uprawiasz inny sport może przydać Ci się coś, co będzie Ciebie informować o Twoim progresie oraz tym, ile na konkretne ćwiczenie powinieneś brać powtórzeń i jakim ciężarem. Z pomocą może przyjść narzędzie wspomagające taki trening.

Szkolenie Excel receptą na twoją efektywność

To oczywiście zaledwie kilka z niezliczonej ilości sposobów wykorzystania programu Microsoft Excel do podniesienia swojej efektywności osobistej. Tak naprawdę im lepiej znasz funkcjonalności arkuszy, tym więcej pomysłów na ich wykorzystanie może zrodzić się w twojej głowie.

To top

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji